Downloading Vansh & Yash Brothers utilize 12000 units of raw material costing 1.25rs per unit. Placing each order costs 15rs and the carrying costs are 15% per year per unit of the average inventory.ppt
(194.5 KB)
If the download doesn't start, Clik here